Teras Kaplama Malzemeleri

Teras Kaplama Malzemeleri

Terasların uygun şekilde kapatılması yeni yaşam alanlarının oluşmasını sağlarken, teras kaplama malzemeleri de büyük önem taşıyorlar. Beklentilere ve estetik kaygılara yönelik olarak çeşitlilik taşıyan malzemeler günümüzde şık ve modern bir kullanım imkânı yaratarak terasların daha özel hale gelmesine yardımcı oluyorlar. Hangi malzeme size en iyi çözümü sağlar, en verimli şekilde hangi malzemen uygulama yaptırırsanız kazançlı çıkarsınız sorularının cevabı için mutlaka teras kapatma alanında uzman biri ile çalışmalısınız.

İçindekiler

Ahşap Kaplama Malzemeleri

Teras kaplama için ahşap malzemesi eski zamanlardan beri tercih edilmektedir. Ahşap hem doğal görünüme sahip olması hem de kullanılan alana daha otantik bir hava katması için önemlidir. Malzemenin en önemli kısmı ise yazları serin, kışları ise alanı sıcak tutmasıdır. Aynı zamanda ahşap malzeme dayanıklı yapısı sayesinde de uzun ömürlü kullanıma olanak vermektedir. İstanbul ahşap teras kapatma modelinin en sık tercih edildiği bölgemizdir. Çevrenizdeki binalara detaylıca baktığınızda bir çok farklı model görebilirsiniz.

Alüminyum Kaplama Malzemeleri

Teras kapatma için alüminyum da sık tercih edilen malzemedir. Kolay işlenebilir olması sayesinde her türlü çatı sistemine uyum gösterebilmektedir. Hafif yapıda olması da yine tercih edilmesine önemli katkı sağlamaktadır. Hareket edebilen teras sistemlerine de olanak vermesi sayesinde başka malzemelerin yapamadıkları özelliği bulunur. Açılabilir tavan sistemine olanak veren yapısı farklı bir kullanım elde etmek isteyenlere hitap eder. Uzun ömürlü oluşu sayesinde de masraf çıkarmadan çok uzun süreler rahatça kullanılır.

Cam Kaplama Malzemeleri

Camın daha ağırlıkta kullanıldığı kaplama sistemlerini ifade eden cam kaplama, ferah bir teras isteyenlerin tercihi olmaktadır. Camın yoğun olarak kullanılması sonucunda terasın adeta açık kalması gibi bir görünüm oluşması estetik açıdan daha güzel bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle daha az güneş gören teraslar için gün ışığının da artmasına yardımcı olmaktadır.

PVC Kaplama Malzemeleri

PVC malzemeler uygun fiyatlı oluşları, yüksek ısı ve ses yalıtımı sunmaları ile öne çıkarlar. Hafif yapıları sayesinde teras kısmına ekstra yük de oluşturmayan PVC kaplamalar aynı zamanda olumsuz hava koşullarına karşı da dayanıklıdırlar.

Teras kaplama malzemeleri arasında hangisini tercih ederseniz edin her zaman yüksek verimlilik, rahatlık ve kullanım kolaylığı elde edebilirsiniz.


Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir