Teras Kapatma Sistemleri
0216 377 74 37

Teras Kapatma

İstanbul teras Tente Pergola Kış Bahçesi

İmalat Uygulama Proje

Binalarınıza, mekanlarınıza, balkon ve bahçelerinize en uygun kapatma, gölgelendirme sistemleri imalatı

Ücretsiz Keşif
Yaptırmayı düşündüğünüz kapatma ve gölgelendirme ürünleri için İstanbul genelinde ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz.
Uygun Fiyatlar
Tüm ürün ve modellerimiz kendi imalatımızdan olup daima en uygun malzeme ve işçilik fiyatları ile sizlere sunulur.
Bize Ulaşın
Yaptırmak istediğiniz teras kapatma, kış bahçesi, pergola ve tente modelleri için şimdi 0507 667 67 58 numaradan uzmanımızı arayabilirsiniz.

Yüzlerce farklı tasarım, model ve ürün çeşitleri

Teras kapatma yaptırmak için bir çok nedeniniz olabilir. Terasınızı 4 mevsim kullanmak isteyebilir, izolasyon ve yalıtım katkısı almak isteyebilir veya daha dekoratif bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz.

Açık alan teraslar için en iyi kapama yöntemi nedir? Her balkona ve terasa kapatma yapılabilir mi? Teras kapatma için kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgilendirme sayfası ve teknik bilgiler.

teras kapatma

Balkonların çok daha güzel hale getirilmesini ve kullanışlı olmasını sağlayan Teras kapatma işlemleri estetik değerin yanında balkonların daha işlevsel hale gelmesine de yardımcı oluyor. Teras katlarının ve balkonların açık bırakılması çatı akması, su sızması gibi sorunları da beraberinde getirebildiği için kapatma yapmak önemli yararlar sağlamaktadır.

Teras Kapatma Malzemeleri

Teras balkon kapatmak çeşitli malzemeler ile birlikte alanın kapatılması ve her mevsim kullanılabilir hale getirilmesi anlamına gelmektedir. Genelde soğuk havalarda teras ve balkon kullanımı olanaklı olmadığı gibi bu alanlardan giren soğuk rüzgâr da binanın içindeki ısının düşmesine neden olur. Çeşitli malzemeler ile kapatma işlemlerinin yapılması soğuk havanın gelmesini de engellediği gibi aynı zamanda daha güvenli bir alanın yaratılmasına da olanak tanır.

Teras kapatma işlevsel özelliklerini ayrıca çeşitli eşyaların depolanmasında da gösterir. Sadece oturmak için değil, farklı türdeki eşya ve mobilyaların da muhafazası için yardımcı olacak kapatma işlemleri böylece ek bir alanın yaratılmasını da pratik şekilde sunmaktadır.

Teras Balkonları Nasıl Kapatılır?

Teras balkon kapatma alanın ölçütlerine göre en uygun malzemelerden yapılmaktadır. Öncelikle kapatılacak alanın ölçüleri alınmakta ve tam uyum gösterecek malzeme kesim işlemleri yapılmaktadır. Yapılacak kesim ana yapıya tam uyum gösterecektir ve böylece birleşme yerlerinden hiçbir şekilde hava, sıvı ya da benzeri madde giriş çıkışı olmayacaktır.

Ahşap, alüminyum, cam gibi uygulamaların yapıldığı kapatma işlemlerinde balkonun daha oturulabilir hale gelmesi olanaklı olmaktadır. Sadece olumsuz hava koşulları için değil, toz, kuş girmesi, çeşitli böceklerin girmesi gibi durumlara yönelik de önlem alınmış olmaktadır. Hem haneler hem de işyerleri için uygun olan kapatma işlemleri kullanım alanın da artmasına neden olarak fazladan oda kullanmak isteyenlere de en uygun çözümleri sağlıyorlar.

Güzel Görünümlü Teras Katları

Daha işlevsel ve estetik açıdan güzel görünümlü yapılara kavuşmak için teras kapama etkileyici çözüm sunuyor. Terasın kapatılması sonrasında binada kullanılacak bir alan daha oluştuğu gibi farklı mevsimlere yönelik kullanım da mümkün olmaktadır. Her mevsim terasın kullanılması, kışların sıcak, yazların ise daha serin olmasına yardım eden teras kapatmak günümüzde farklı malzemeler ile yapılarak, bina yapısına tam uyum gösteriyor.

Teras Kapatma Nedir, Neden Yapılır?

Terasa sahip olan binalarda teras kapama işlemi bu alanın her mevsim kullanılmasına yönelik hizmetleri içerir. Özellikle her mevsim terasın kullanılabilir hale getirilmesi bina sakinleri için önemli bir avantaj yaratıyor. Kullanımına göre depolama ya da hanenin farklı bir odası olarak tercih edilebilecek teras, aynı zamanda yapının kullanım alanını da arttırmış olacaktır.

Beklentileri en iyi şekilde karşılamak için teras kapatmak farklı malzemelerden yapılabilir. Özellikle mevsim şartları da göz önünde tutularak, terasın yapısı da kapatma işlemine temel oluşturarak kapatma işlemleri binanın mimarisine en uygun olacak şekilde hazırlanır. Günün her saatini geçirmeye uygun bir yere dönüşecek teras için kapatma işlemleri aynı zamanda ısı yalıtımına da uygun şekilde gerçekleştirilir. Bu sayede yapı ısısının da korunması mümkün hale gelir.

Teras Kapatma Nasıl Yapılır?

Teras kapatma işlemleri oldukça pratik şekilde yapılabilmektedir. Ancak uzmanlık isteyen bir konu olduğundan mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu kapsamda kapatma işlemleri farklı teknik formatlara ve terasın ebatlarına göre belirlenmektedir;

  • İlk olarak terasın dış ölçümü yapılır ve bunun yanında saçak ve eğim paylarının da hesaplaması yapılır.
  • Tercih edilmiş taşıyıcı aksamın montajı gerçekleştirilir.
  • Lambiri ya da ahşap döşeme yapılır.
  • Son olarak çatı kaplaması ve suya karşı da yalıtım sağlanarak, kalan küçük detaylar da tamamlanır.

İstediğiniz ölçülerde ve tasarımda istanbul teras kapatma hizmeti verebilmekteyiz. Tek yapmanız gereken firmamızı aramanız ve ücretsiz keşifle başlamanızdır. Aynı gün İstanbul içinde adresinize ulaşıyor ve hizmet sağlıyoruz.