ahşap teras kapatma

Ahşap Teras Kapatma

Teras olarak kullanılan alanın her mevsim kullanılmasına yönelik yapılan ahşap teras kapatma işlemi teras kapatmak için çok eski zamanlardan beri tercih edilen, verimli ve uygun maliyetleri işlemleri içermektedir. Yapının ahşaptan hazırlanmasına dayanan bu işlem ile birlikte teras daha işlevsel bir şekilde kullanım imkânına sahip olmaktadır.

Hem konut daireleri için hemde ticari mekanlar teraslar son derece büyük önem taşımaktadır. Eskiye oranla çok daha fazla değerlendirilmekte ve kullanılmaktadır. Tarzınıza uygun teras kapatma yaptırarak sizlerde en keyifli anlarını bu alanda geçirebilirsiniz.

ahşap teras kapatma nedir

İçindekiler

Ahşap Teras Kapatma Nedir?

Ahşaptan yapılan teras kapatma estetik ve işlevsel açılardan çeşitli avantajlar yaratır. Ahşap malzemenin kullanılması ile yapılan bu kapatma yönteminin en büyük özelliği hava kontrolü sağlayabilmesidir. Kış aylarında iç kısmın sıcak kalmasını sağladığı gibi yaz aylarında ise serin olmasına neden olur. Bu durum ise her mevsim terasın kullanılmasına olanak verir. Ayrıca depolama amacıyla teras kullanılacaksa yine teras bu özelliği sayesinde avantaj yaratır.

Teras Üstü Kapatmada Ahşap Kullanımı

Dış etkenler düşünüldüğünde bir çok kişi tercihini ahşap yönünden kullanmak istemeyebilir. Ancak son yıllarda geliştirilen teknolojik ürünler sayesinde ahşap malzemelerde dış etkenlere karşı oldukça kullanışlı ve performanslıdır. Yağmurdan, kardan, nemden, tozdan, güneş ışınlarından minimum oranda etkilenir hale gelmiştir. Özel koruma ürünleri ile uzun yıllar sorunsuz bir kullanım sunar. Dış mekan için ahşap ülkemizde son 10 yıldır ciddi oranda bir kullanıma sahiptir. Metal, Alüminyum ve çelik malzemelere göre daha ağır ve kaliteli bir görünüm elde edilmektedir.

Çatı Katında Ahşap Teras Kapatma Yapılır mı?

Dubleks teras kapatma ve çatı katlarında genelde kapalı alan ile açık alan belirli oranda ayrılmış olarak bulunur. Kapalı alanda kullanılan malzeme türüde genelde ahşaptır. Teras kapatma için Alüminyum veya çelik malzeme tercih edeceksiniz buda sırıtmayacak ve alanı dekora edecektir ancak kapalı alanda ahşap tercih edilmişse sizinde teras üstünün kapatılması için ahşap seçmeniz en doğru tercih olacaktır.

Standart tasarımlarla uygulama yapabildiğimiz gibi mistik bir görünüm, tarihi anımsatacak el işçilikleri veya tamamen sizin aklınızdaki projeye uygun çalışma yapabilmekteyiz. Firmamız ufak veya büyük iş demeden her tür talebinizde sizlere en iyi işçiliği sağlayacaktır. Mutlaka teraslarınız için bizlerle tanışmadan karar vermeyin.

ahşap teras kapama

Ahşap Teras Kapatma Nasıl Yapılır?

Ahşap teras kapatma işlemleri pratik, hızlı ve binanın yapısına tam uyum gösterecek şekilde yapılabilmektedir. Öncelikle ahşap malzemenin kullanılması estetik açıdan güzel gözüktüğü gibi doğal oluşuyla da öne çıkar. Terasın kapatılmasında kullanılacak olan ahşap kaplamalar özel yöntemler ile hazırlanmış olan materyalden imal edilmektedir. Ahşabı taşıyıcı aksam ve ızgara yapısı uzun ömürlü kullanıma olanak tanıyacak şekilde yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bu bağlamda mevsimsel şartlar yüzünden herhangi bir zarar görmemektedir.

Ahşap Teras Kapama Uygulaması

Materyalin hazırlanması sonrasında ise ahşap aksam ile terasa kurulum işlemleri yapılır. Terasın yapısına göre önceden hazırlanan planlar çerçevesinde kapatma işlemleri tam uyumluluk taşıyacak şekilde gerçekleştirilir. Ahşap malzeme doğru yere monte edildiğinden yağmur, kar gibi durumlar için de koruma sağlar ve terastan herhangi bir şekilde sızıntı meydana gelmez. Teras kapatma tercihleri için doğal, uzun ömürlü ve estetik bir seçenek olarak öne çıkan ahşaptan teras kapatma teras keyfinin en güzel şekilde alınmasına yardımcı oluyor.

Sizinde tarzınız ve tercihiniz ahşap malzeme kullanımından yana ise bizlere ulaşarak en yeni trend modellerimizden referansları isteyebilirsiniz. Ahşap teras kapatma için 2021 yılından en uygun fiyatlarla sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz.


Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir