teras kapatma yasal mı 2021

Teras Kapatma Yasal Mı 2021

Yapıların inşaasında teras katlanı plana genel olarak açık olarak ilave edilmektedir. Teras kapatma yasal mı 2021 sorusunun cevabı bu nedenle sıklıkla aranmaktadır. Yapıların binaların üst kısımları, veyahut yan bölümlerinin kapatılması işlemine teras kapatma denmektedir. Bu uygulama mevcut projelere ekleme olacağından ilgili yerel mercilerden izne tabidir. Yapı tadilat işlemi ile gerekli harçların yatırılması gerekebilmektedir. Bu nedenle teras kapatma firmaları sadece uygulama ve montaj yapmakta olup izin ve gerekli yasal prosedürler yapı sahibinin sorumluluğundadır.

İçindekiler

Konut Teras Kapatma Yasal Mı?

Teras kapama işlemi için ister tamamen size ait daire olsun yada ortak alanlara sahip apartmanlar olsun izni alınmadığı müddetçe yasal değildir. Her ne kadar üst kısım kaptılmasına müsade edilip yan kısımlarının açık olduğuna izin verildiği söyleniyor olsa da sorumluluk yapı sahibinin insiyatifindedir. Çevrenizden de göreceğiniz gibi bir çok binada teras kapatma görebilirsiniz. şikayetler edilmediği müddetçe bir çok kişi bu uygulamayı yaptırmaktadır. Ancak olası bir şikayet durumunda beediye zabıta ekipleri tarafından incelemeye tabi tutulacağı kaçınılmazdır.

Konutlar için terasları kapatma düşünceniz varsa uygulama öncesinde ön görüşmeler yapmanız daha doğru olacaktır. Teras Kapatma Yasal Mı 2021 sorusuna bilecek bir diğer cevapta çatı seviyesini geçmeden yapılacak uygulamalardır. Bu durumuda ilgili mercilerle görüşerek daha net bilgi alabilirsiniz.

konut teras kapatma yasal mı

teras kapama yasal mı

Teras Kapama Yasal Mı?

Teraslarda binanın resmi projesi dışında yapılacak olan teras kapama, cam balkon, pergola vb gibi uygulama ve ürünler genel itibari ile izne tabidir. Yapının bulunduğu il ve ilçedeki belediye birimlerinin iznine tabidir. Binanın tapusunda çatı piyesli ibare bulunması halinde teras kapatma daha kolay izn alındığı bilinmektedir. Firma uzmanlarımız tüm müşterilerine bu konuda teknik olarak da bilgilendirme yapmaktadır. Yapınızın genel durumumun yerinde görülmesi gerekmektedir. İş alımı yapmadan önce yapılması planlanan projenin komşu yapı ve dairelere etkisini yerinde görmek gerekecektir. Çünkü hiç bir müşterimizin uygulama yapıldıktan sonra mağdur olmasını istemeyiz.

Teras kapatma yasal mı 2021 konusu hakkında bizleri arayarak çok daha teknik bilgi alabilirsiniz. Bizlere teras görsellerinizi iletebilir ve sonrasında ön görüş alabilirsiniz.

Tual Yapı Teras Kapatma Sistemleri

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir